BK-SPORT - strona nieoficjalna

pon.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Obóz Zakrzów 2015
Ładowanie...

ZAJĘCIA DODATKOWE DLA MŁODYCH PIŁKARZY !!!!

• autor: bk-sport, 2014-11-29 19:28
TRENINGI INDYWIDUALNE – droga do rozwoju!

Każdy młody sportowiec chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Należy jednak pamiętać, że umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko i wyłącznie na treningu grupowym. By cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami z własnego rozwoju warto skorzystać z indywidualnych zajęć z doświadczonym trenerem.

Zapraszamy na treningi indywidualne, w których może wziąć udział każde dziecko, które ukończyło 7 rok życia. W treningach mogą brać również udział zawodnicy spoza Akademii.

Dla kogo są treningi indywidualne?

nauka gry w piłkę nożną

Warto pamiętać, iż rozwój osobisty wpływa na sukces całej drużyny!

Do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty – zarówno trening indywidualny jak i grupowy.

Jakie są zalety treningów indywidualnych?

Współpraca trenera sam na sam z podopiecznym przynosi wiele korzyści:

• plan treningowy odpowiednio dostosowany do wieku i umiejętności zawodnika
  • bezpośrednia kontrola wykonywanych ćwiczeń
  • odpowiednia intensywność treningu oraz duża powtarzalność ćwiczeń, co przekłada się na oczekiwane rezultaty
  • szkolenie złożone z wielu elementów: technika, koordynacja, czucie głębokie, stabilizacja, szerokie postrzeganie
  • doskonałe przygotowanie siłowe, wydolnościowe, szybkościowe oraz koordynacyjne
  • wykorzystanie sprzętu sportowego, który urozmaica ćwiczenia i dodatkowo stymuluje rozwój dziecka, m.in. specjalne okulary, które wymuszają na dziecku patrzenie na wprost siebie, a nie pod nogi podczas prowadzenia piłki
  • indywidualne podejście do zawodnika i korygowanie błędów na bieżąco

Jakie umiejętności doskonalone są podczas treningów?

piłka nożna dla dzieci

Czym się różni trening indywidualny od treningu grupowego?

Trening w grupie i trening indywidualny opierają się na innych schematach szkolenia i skupiają się na rozwoju innych umiejętności. Oba treningi uzupełniają się, a do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty treningowe.

Dlaczego warto?

Treningi indywidualne są nieodzownym elementem w szkoleniu. Nie mogą one zastąpić treningów grupowych, ale odpowiednio uzupełniają je rozwijając umiejętności, nad którymi nie można pracować na standardowym treningu piłkarskim. Na zajęciach trener ma możliwość dokładnej analizy umiejętności każdego zawodnika, zarówno pod kątem umiejętności stricte piłkarskich, jak i pod względem rozwoju ruchowego dziecka. Na tej podstawie trener dostosowuje odpowiedni program zajęć.

TRENER BARTOSZ KUBISA  503 603 413

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.